Komorní scéna

JIný pohled na nás, na svět a na naši úlohu v něm...

 

Na mnohá přání diváků, herců a také pořadatelů, vznikla jako společná odpověď Komorní scéna Divadla Artur. 

Jedním z mnoha pravidel v životě je, že když začínáte něco nového, je start nejdůležitější. Proto bylo zapotřebí odtsrtovat Komorní scénu Divadla Artur něčím netradičním, co bude pro diváka zajímavé a neokoukané.

   

Jako první hara bylo tedy zvoleno monodrama Vlada Bálinta Sto let v očistci. Vlado Bálint vystudoval kulturologii na Univerzitě P. J. Šafáříka v Košicích. Působil v profesionálním divadle a jako pedagog. Pracije pro rozhlas a televizi. V současnosti se kromě psaní věnuje i fotografii a psychotronice

   

Hlavním a jediným hrdinou této hry je duše. Duše, která si uvědomuje, že smrtí nic nekončí, ba naopak začíná. Začíná si uvědomovat svůj vztah k tělu, egu, chtění, rodičům, uvědomuje si pravou podstatu lásky, princip duality a nachází i něžný úhel pohledu na intimní stránky lidského života. Hra Sto roků v očistci přináší mimo jiné i nový pohled na samotnou podstatu existence člověka a rozdává radost a naději.
 

 

   
Hraje Jindra Kriegel, kterému autor hry Vlado Bálint napsal text přímo na tělo. Jindra Kriegel má za sebou řadu televizních rolí, ale také například hostoval několik let v činohře Národního divadla. Ve hře Sto let v očistci je poprvé sám sobě režisérem.
   
„Duše je pro mě nedílnou součástí mé vlastní existence, učím se jí naslouchat a nechávat se jí vést. A Vlado Bálint mi píše doslova z duše. Velkou radost mi také udělala spolupráce se slovenskou skupinou No Name. Téma duše je blízké i jejich tvorbě, proto jsme se okamžitě dohodli. Jejich hudba a texty dávají této inscenaci další rozměr. A tak společně s radostí a humorem předáváme možné odpovědi na otázky, které si lidstvo klade od nepaměti.“